jak wybrać pierścionek zaręczynowy | Lile Exclusive Jewelry

10 WSKAZÓWEK

JAK WYBRAĆ PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY

Kupno pierścionka zaręczynowego dla ukochanej to dla mężczyzny prawdziwe wyzwanie. Przygotowaliśmy 10 wskazówek, dzięki którym dokonasz trafnego wyboru. 

1. Określ budżet

Jeśli nie do końca wiesz ile należy zainwestować w pierścionek zaręczynowy, to skorzystaj ze starej tradycji, która twierdzi, że mężczyzna powinien kupić dla swojej przyszłej narzeczonej pierścionek o wartości jego 1-2 pensji. Poza tym nie ma takiego obowiązku, ponieważ najważniejsze jest to, że stanie się on symbolem waszej miłości. Jeśli potrzebujesz szybkiego zakupu, ale nie masz wystarczających środków, to skorzystaj z bezpiecznej płatności na raty, która jest dostępna w naszym sklepie internetowym

 

Pierścionki do 5 000 zł


Pierścionek zaręczynowy z topazem N24 Brilliance.jpg

Zobacz więcej

Pierścionki do 15 000 zł


Lile Give Love pierścionek N21

Zobacz więcej

Pierścionki do 50 000 zł


pierścionek zaręczynowy z diamentami Lile

Zobacz więcej

2. Postaw na metal szlach

Pierścionek zaręczynowy to rzecz, która będzie używana codziennie i ważne jest, aby zadbać o jego dobrą jakość. Polecamy zakup: w srebrze o próbie 925 lub w złocie o próbie 585. Dlaczego? Dlatego, że są to najbardziej trwałe metale szlachetne. Poza tym, jeśli rozważasz pierścionek zaręczynowy dodatkowo pod względem inwestycyjnym to postaw na złoto o najwyższej próbie (750), ponieważ taki wyrób jubilerski będzie zawierał aż 75% czystego złota. 

3. Zwróć uwagę na formę szyny

W sklepach jubilerskich znajdziesz dużo pięknych pierścionków, które przypominają zaręczynowe, ale w praktyce mogą się one nie sprawdzić. Pierwsze na co musisz zwrócić uwagę podczas wyboru – to grubość samej szyny. Od niej zależy jak bezpiecznie i długo będzie się nosił pierścionek. Polecamy wybrać model o grubości minimum 1 mm dookoła. Unikaj płaskich i kulistych form szyny, ponieważ one nadają się bardziej dla pierścionków designerskich, które kobieta nosi na zmianę. 

4. Wybierz kamienie naturalne

Tylko kamienie naturalne zachowują swój urok i nie tracą na wartości po długich latach użytkowania. Najpopularniejszym kamieniem szlachetnym jest diament. To właśnie on zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, bo cechuje się najlepszą twardością i niepowtarzalnym blaskiem. Poza tym nie każdej kobiecie imponują klasyczne diamenty, zarówno może ją zauroczyć: piękny szafir, szmaragd, rubin, topaz, tanzanit, morganit czy rzadki rubelit. 


pierścionek zaręczynowy ze złota Lile


Złoty pierścionek z kwarcem i diamentami Brilliance N35


Pierscionek z ametystem N25 Brilliance.jpg

5. Sprawdź czy kamień został bezpiecznie oprawiony

Oprawa w łapkach (inaczej nazywana “szatonowa”) jest  najbardziej tradycyjna i ponadczasowa. Dobrze osadzony kamień w pierścionku zaręczynowym powinien być zabezpieczony 4-6 łapkami i nie może się ruszać. Podczas zakupu warto sprawdzić, czy łapki  nie zahaczają o ubrania. Oprawa pełna jest najbezpieczniejsza. Polega ona na tym, że kamień jest w całości zakuty w metal. Mimo tego, iż jest to najtrwalszy sposób zabezpieczenia, to światło wydobywa się z kamienia tylko z góry, co powoduje, że mniej błyszczy. 

 

6. Skoncentruj się na ulubionym stylu Twojej przyszłej narzeczonej

Sprawdź jaką biżuterię posiada twoja ukochana w swojej szkatułce. Jaki styl dominuje: bardziej artystyczny czy minimalistyczny? Jakim formom biżuterii nadaje przewagę: wielkim czy delikatnym? Jaki kolor metalu najczęściej wybiera na co dzień? Czy nosi 1-3 wyroby jubilerskie, czy lubi tworzyć zestawy z wieloma modelami? Mimo obserwacji i własnej analizy polecamy przy okazji podpytać swoją przyszłą narzeczoną jakie pierścionki jej się podobają, czy ma określone preferencje co do kamienia, metalu i stylu. 

7. Dokładnie zmierz serdeczny palec

Palec można zmierzyć w warunkach domowych za pomocą nitki. Owiń palec nitką dookoła, potem zmierz dokładnie linijką ile milimetrów ma dany odcinek. Dzięki temu dowiesz się jaki obwód wewnętrzny musi mieć pierścionek zaręczynowy. Poza tym najlepiej jest sprawdzić rozmiar za pomocą profesjonalnej miarki w sklepie jubilerskim.

8. Sprawdź sposób zapakowania

Bardzo ważnym elementem jest opakowanie pierścionka zaręczynowego. Musi być eleganckie i wykonane z twardszych materiałów. Zalecamy unikać standardowych kartonowych opakowań.

9. Zapoznaj się z procedurami wymiany i zwrotu przed zakupem

Mimo trzymania się powyższych wskazówek może się zdarzyć, że nie trafisz z wyborem. Właśnie z tego powodu zachęcamy, aby zapoznać się z zasadami wymiany i zwrotu przed zakupem. Wyjątkowo na zamówienia pierścionka zaręczynowego dajemy możliwość zwrotu i wymiany do 30 dni roboczych od daty zakupu. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.lilejewelry.pl

10. Dotrzymaj tajemnicy

Jeśli masz już wybrany pierścionek, to warto zadbać, aby niespodzianka została zachowana w tajemnicy. Jeśli składasz zamówienie online – polecamy wybrać dostawę przez Paczkomaty. A jeśli wolisz zakup w sklepie stacjonarnym, to zadbaj o to, aby przyszła narzeczona nie znalazła żadnego paragonu lub opakowania. I nie wygadaj się nikomu. 😉 

NAJLEPSZE DLA NIEJZOBACZ WIĘCEJ UNIKALNYCH PIERŚCIONKÓWSKLEP

OPINIE


Mariusz
Mariusz@_maryjusz_ Read More

Unikatowa biżuteria i świetna obsługa! Pomoc Pani Aliny nieoceniona. Panowie, jak się zastanawiacie nad prezentem dla Ukochanej albo pierścionkiem zaręczynowym koniecznie idźcie do Lile Jewelry!
Artem
Artem@shevchenko7979 Read More
Jak najbardziej polecam ten sklep!

Ireneusz
Ireneusz@irqus Read More

Ciekawe miejsce na jubilerskiej mapie Warszawy. Nie ma tu sztampowej biżuterii, której pełno w znanych sieciówkach. Warto tu zajrzeć, jeśli szukacie oryginalnego prezentu, a i ceny są niewygórowane!
Previous
Next

Przewiń do góry