Materiały

Pracujemy tylko z materiałami o najwyższej jakości — od metali szlachetnych po kamienie pozyskiwane w sposób etyczny. 

naszyjnik złoty Lile

Złoto próby 750 (18k)

Nasza biżuteria jest wykonana tylko i wyłącznie w próbie 750. Oznacza, to że każdy wyrób ma w sobie aż 75% złota. Wyrób niemal czystego złota to zdecydowanie solidna inwestycja. Jednak warto pamiętać, że tak wysoka próba wiąże się z delikatnością biżuterii. Ale bez obaw! Na pewno sobie z tym poradzisz, ponieważ jedynie czego potrzebuje luksusowa biżuteria — to Twojej troski. Aby zachować jej piękno, raz na jakiś czas delikatnie szoruj szczoteczką do zębów i ciepłą wodą. 

Kamienie szlachetne

Wszystkie nasze kamienie szlachetne to prawdziwe kamienie mineralne, wysoko cenione ze względu na ich piękno, długowieczność i rzadkość. Używamy takich kamieni szlachetnych jak: rubiny, szafiry, ametysty, topazy, granaty, tsavoryty, tanzanity, lolity oraz rzadkie rubelity. 

pierścionek złoty z rubinem Lile
pierścionek złoty Lile

Diamenty

Diamenty to jedne z najtwardszych naturalnych substancji występujących na ziemi. Nasze wysokiej jakości diamenty (czystość SI oraz VS) zostały pozyskane etycznie w ramach łańcucha dostaw wolnego od konfliktów. Do każdego wyrobu z tym kamieniem wystawiamy certyfikat potwierdzający jego autentyczność.

 

Minerały

Minerałem nazywamy ciało krystaliczne, które powstało w wyniku procesów geologicznych lub kosmologicznych. Kamienie szlachetne i minerały fascynowały ludzi od zawsze, nie tylko ze względu na ich piękno, ale także właściwości lecznicze. Mamy takie kamienie jak: agat, chryzopraz, kamień księżycowy, lapis lazuli, onyks oraz inne. Biżuteria z minerałami stanie Twoim osobistym talizmanem, dzięki której wzmocnisz pozytywną energię. 

 

kolczyki z minerałami Lile
bizuteria z perlami Lile

Perły

Używamy pereł hodowanych z małży słodkowodnych i morskich. Najczęściej znajdziesz biżuterię z perłami morskimi Akoya, które są uznawane za jedne z najbardziej wartościowych. Ich charakterystyczną cechą jest piękny blask oraz idealnie kulista forma. 

Wyjątkowo w niektórych wyrobach jubilerskich stosujemy perły Tahiti i South Sea — te najbardziej drogocenne, luksusowe i okazałe. Perły Tahiti odróżniają się od innych ciemnym kolorem. Głównie opalizują się odcieniami grafitu, zielemi i srebra. Perły South Sea występują w barwach od białej po cenione złote. Biżuterię z tych pereł kupuje się nie tylko jako ekskluzywny dodatek, ale także z myślą o inwestycji. 

Przewiń do góry